اسکات بلغاری (اسپلیت اسکات)
اسکات بلغاری یا اسپلیت اسکوات تقریبا شبیه حرکت لانج (لانگز) است با این تفاوت که درجه سختی این حرکت به مراتب بیشتر می‌باشد. به این صورت که شما باید یک پای خود را عقب نگه داشته و تنها با یک پا و به کمک پنجه پا تعادل خود را حفظ کنید. اکثر افراد معمولا از یک میز برای قرار دادن پای عقبی خود روی آن استفاده می‌کنند. اما در بیشتر این مواقع ارتفاع این سطح بیشتر از حد معمول می‌باشد. شما از تکیه گاهی استفاده کنید که بیشتر از 30 سانتی‌متر ارتفاع نداشته باشد. هنگامی که سطح اتکا‌ شما بیش از حد ارتفاع داشته باشد دامنه حرکتی‌ شما و توانایی کنترل کردن بدن از بین خواهد رفت. 
اسکات بلغاری با وزن بدن، اسکات بلغاری با دمبل، اسکات بلغاری با هالتر معمول‌ترین حالات مختلف اجرای این حرکت نفس‌گیر می‌باشد.
اسپلیت اسکوات به هیچ عنوان حرکت آسانی‌ نیست. اگر شما به دنبال نوعی اسکات هستید که همه انرژی شما را بگیرد، بیشترین سوزش را در عضلات چهارسر ران ایجاد کند و در عین حال در زمان‌های استراحت بین ‌ست‌ها نیز شما را به نفس نفس زدن بیندازد پس این حرکت مخصوص شما می‌‌باشد. 
برای شروع طوری بایستید که یک پای شما جلو و پای دیگر عقب باشد. پای عقبی را روی یک سطح بلند مانند میز تخت و یا جعبه قرار دهید. سپس با یک پا؛ پایین رفته تا عضلات ران با سطح زمین به حالت موازی قرار بگیرند و سپس بالا آمده تا به نقطه شروع حرکت باز گردید.  ۸-۱۲ تکرار را انجام دهید. پا را عوض کرده و تمرین را با سمت دیگر اجرا نمایید.
مطابق تصاویر و فیلم آموزشی، نحوه اجرای حرکت را بدرستی بیاموزید.

اسپلیت اسکوات (لانچ بلغاری)
اسپلیت اسکوات (لانچ بلغاری) روی میز
اسکوات بلغاری (لانگز بلغاری) با دمبل
اسکوات بلغاری (لانگز بلغاری) با دمبل

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۴ رای