اموزش کار با تی ار ایکس
در صورتی که اخیرا به یک باشگاه بدنسازی رفته باشید احتمالا متوجه وجود بندهایی به رنگ زرد و سیاه شده‌اید که به دیوار متصل بوده و یا از سقف آویزان هستند. ممکن است از خود بپرسید که این بندها چه استفاده‌ای دارند؟
این بندها توسط نیروی تکاوران دریایی به وجود آمده و برای انجام ورزش TRX یا تمرینات مقاومتی بدن استفاده می‌شوند. TRX در واقع مخفف Total Body Resistance Exercise است که به درستی به مفهوم مقاومتی این ورزش با استفاده از نیروی بدن شما اشاره دارد.
تمرینات TRX با استفاده از نیروی جاذبه و وزن بدن هر قسمت از بدن فرد مخصوصا مرکز آن را به چالش کشیده و به آن شکلی مناسب می‌بخشند. در هر کدام از این تمرینات، در حالی که فرد با استفاده از یک بند تعادل خود را نگه می‌دارد بخشی از بدن او در هوا معلق می‌ماند. این وضعیت، یک ورزش قدرتی در کل بدن برای ورزشکاران تازه کار یا با تجربه در تناسب اندام، پاور لیفتینگ، دوندگی و ورزش استقامتی می‌باشد. 
در مقایسه ورزش TRX و تمرینات آن با دیگر ورزش‌ها می‌توان دریافت که از چندین جهت برای زنان مفید هستند:
کالری سوزی ورزش trx نسبت به بسیاری از ورزش‌های دیگر بیشتر است.
تمرینات تی آر ایکس تمامی بدن را ورزش داده، کالری و چربی سوزانده و به فرد کمک می‌کنند تا به بدن متناسبی برسد که قصد رسیدن به آن را دارد.
این ورزش‌ها نه تنها چربی بدن را کاهش می‌دهند بلکه به سالم، قوی و متناسب ماندن بدن نیز کمک می‌کنند. ورزش TRX از آن جایی که به جز یک بند قابل حمل نیازی به تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی ندارند از لحاظ اقتصادی به صرفه می‌باشند.
فرد با انجام این تمرینات دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف وسایل ورزشی برای داشتن یک تمرین بدنی کافی و موثر ندارد. با انجام تمرینات تی آر ایکس فرد مقاومت و شدتی را که مایل است خود را تا به آن میزان به چالش بکشد تحت کنترل خود دارد.
در چنین تمریناتی می‌توان جهت کاهش یا افزایش شدت تمرین به راحتی وضعیت خود را تغییر داد و به همین دلیل، این تمرینات برای تمامی افراد در هر سطحی از آمادگی بدنی مناسب هستند.
این تمرینات را می‌توان حتی بدون داشتن دستکش، کفش یا رفتن به باشگاه بدنسازی انجام داد. کافی است به آسانی بند را به یک در آویزان کرده و تمرین را شروع کرد.
TRX ورزشی کافی و سریع برای کل بدن ارائه می‌دهد. این ورزش به بهبود تعادل، استقامت، انعطاف و توانایی مرکزی بدن کمک می‌کند.
هدف شما از ورزش کردن چه افزایش قدرت و چه مواردی مانند بهبود ثبات مرکزی، انعطاف، تعادل، استقامت و یا کاهش شدید وزن باشد تنها چیزی که نیاز دارید تمرینات TRX و وزن خود برای انجام آن‌ها می‌باشد.
اگر به دنبال راهی موثر برای سوزاندن کالری‌ها، ساختن ماهیچه‌هایی سالم، افزایش قدرت مرکزی و متناسب شدن شکل بدنتان هستید، این تمرین‌ها برای شماست! بندها را به دست بگیرید و ورزش TRX را انجام دهید تا میزان تندرستی و تناسب اندام خود را بهبود بخشید.
فیلم آموزشی زیر 25 حرکت مختلف از بهترین تمرینات تی آر ایکس را نمایش می‌دهد.
10 حرکت برای بالا تنه، 5 حرکت برای پایین تنه، 5 حرکت برای عضلات مرکزی بدن و 5 حرکت کاردیو، تمرینات مختلفی هستند که کل عضلات بدن را پوشش می‌دهند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای