توقف رشد عضلات سینه
در این مطلب به بررسی اشتباهات رایج که مانع از رشد عضلات سینه می‌شوند می‌پردازیم.
عضلات سینه، که از دو عضله سینه‌ای بزرگ و سینه‌ای کوچک تشکیل شده است، دچار بدنامی شده که به سختی ساخته می‌شوند. اما غالباً آنچه بین شما و عضلات بزرگ سینه فاصله می‌اندازد اشتباهات ساده، و قابل پیشگیری است.
– ۵ دلیل که چرا عضلات سینه رشد نمی‌کنند:
1- عدم گرم کردن قبل از شروع تمرین
بسیاری از ورزشکاران تمرینات با وزنه را بدون گرم کردن شروع می‌کنند. باید بدانید قبل از تمرین بدن نیاز دارد چند حرکت برای گرم شدن انجام دهید.
گرم کردن باعث ارتقای انعطاف پذیری و دامنه حرکت عضلات و مفاصل شده، منجر به آسیب کمتر و تولید توان بیشتری می‌شود. بنابراین زمان بیشتری برای گرم کردن قبل از تمرین صرف کنید تا تغییرات مثبت در کل بدن را مشاهده کنید.
2- انجام تمرینات با سرعت زیاد
شاید دیده باشید در باشگاه بدنسازی ورزشکاری به قدری سریع تکرارها را انجام می‌دهد که تصور می‌کنید قصد دارد رکورد تعداد تکرارهای یک حرکت را در دنیا بشکند. این روش تمرین کمترین اثر را در پیشرفت حجم و قدرت عضلات دارد.
3- به اندازه کافی سنگین وزنه نمی‌زنید
برای ساختن عضلات سینه باید سخت تلاش کنید. هر شخصی محدویدت‌ها و قابلیت‌های خود را دارد. اگر ذهن و بدن خود را درگیر تمرینات کنید خواهید فهمید تا چقدر سخت می‌توانید تمرینات را انجام دهید. اگر به تازگی ورزش را شروع کرده‌اید نباید به عضلات بدن‌تان فشار مضاعف وارد کنید. زمانی که در کنترل وزنه‌های سنگین ماهر شدید و تصور کردید که تمرینات پیشرفته را می‌توانید انجام دهید، می‌توانید تمرینات سطح بالا تا سطح خستگی را انجام دهید. این سطح تمرینات را با ۶ الی ۱۲ تکرار انجام دهید.
4- تصور و تفکر خود را حرفه‌ای کنید!
⚠️ تحقیقات مختلفی ارتباط و پیوند بدن و ذهن را به اثبات رسانده‌اند. هر چه بیشتر روی عضلات تمرکز کنید تعداد فیبرهای عضلانی بیشتر درگیر می‌شوند و رشد عضلات سینه نیز بیشتر می شود.
در باشگاه بر عضلات سینه تمرکز کنید و فکر کنید عضلات سخت‌تر و شدیدتر از آنچه شما تمرین می‌کنید در حال فعالیت هستند. در فاز بالا و پایین بردن وزنه‌ها بر انقباض عضلات تمرکز کنید و چقدر شما در حین انجام این تمرین قدرتمند هستید. این تکنیک حتماً جواب خواهد داد. کافی است اعتماد داشته باشید.
5- عدم استراحت کافی
حتماً در مورد استراحت مطالب و صحبت‌های زیادی شنیده‌اید. ممکن است بدانید دست‌آوردهای تمرین بیرون از باشگاه ساخته می‌شوند. خواب کافی و تغذیه کامل برای رشد عضلات ضروری است. بدون این دو مورد عضلات رشد نمی‌کنند.
تمرین سخت و زیاد بر روی یک قسمت بدن باعث تخریب عضلات و توقف رشد آن ها می‌شود. بدن بدون ریکاوری دچار بیش تمرینی شده که ممکن است منتج به آسیب، بیماری و تعویق رشد عضلات شود. برای تمرین عضلات سینه حداقل ۴۸ ساعت استراحت تا جلسه بعدی نیاز است.
موفق باشید.
منبع: علم ورزش

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای