نکات در کاهش وزن با دویدن
آیا با وجود ورزش و دویدن در طول روز نتیجه‌ای که انتظار دارید نمی‌گیرید؟
موارد زیر را به خاطر داشته باشید:
– به اندازه کافی نمی‌دوید!
اگر می دوید و نتیجه‌ای را در خود مشاهده نمی‌کنید، نگاهی به تقویم خود بیاندازید. ۴۵ دقیقه دویدن و یا دوبار دویدن ۲۰ دقیقه‌ای در هفته، کالری کافی را برای کاهش وزن نمی‌سوزآند. برای کاهش نیم کیلو وزن در هفته، لازمست هر روز ۵۰۰ کالری را از طریق ترکیب رژیم غذایی با ورزش بسوزانید. اگر هدف شما کاهش وزن است، در هفته سه الی چهار بار بدوید و دیگر تمرینات قدرتی کالری سوز و تقویت کننده متابولیسم و یا تمرینات قلبی – عروقی (کاردیو) را به روزهای دیگر موکول کنید.
– کمتر از آنچه فکر می‌کنید، کالری می‌سوزانید
به تازگی از دویدن برگشته‌اید، غرق عرق شده‌اید، و فکر می‌کنید که ۵۰۰ کالری سوزانده‌اید. اما آیا واقعا اینگونه است؟ خانمی که ۶۵ کیلو وزن دارد، ۴۹۵ کالری را در هر ۴۵ دقیقه دویدن و با سرعت ۷ کیلومتر در ساعت می‌سوزاند. اگر شما به این اندازه و با این سرعت ندویده باشید، پس به اندازه‌ای که فکر می‌کنید، کالری نسوزانده‌اید. بهترین کار اینست که تمرینات خود را با استفاده از نمایشگر ضربان قلب یا یکی از اپلیکیشن‌های ارزانی که روی گوشی نصب می‌شوند، زیر نظر داشته باشید.
– انجام یک تمرین در روزهای مختلف
اگر یک مسیر ۵ کیلومتری در اطراف منزل خود دارید، چند هفته دویدن در این مسیر می‌تواند اینکار را تبدیل به یک عادت در شما کند. مشکل در انجام مکرر یک تمرین نهفته است. عضلات شما سریعا با خواسته‌ای که از آنها دارید، خود را سازگار می‌کنند، و این سدی در برابر کاهش وزن است. با ترکیب انواع مختلفی از تمرینات از این کار جلوگیری کنید.
فواصل سرعت، تپه‌ها، دوهای طولانی، و دوهای کوتاه را در مسیر دوندگی خود بگنجانید و روی سطوح مختلف و در مکان‌های جدید بدوید تا عضلات شما تقویت شوند. همانگونه که قبلا گفته شد، مهم است که دویدن را تبدیل به تنها منبع ورزشی خود نکنید. انواع دیگر تمرینات قدرتی و همچنین کاردیو را انجام دهید؛ چراکه توده عضلات کالری بیشتری می‌سوزاند و سرعت متابولیسم را بالا می‌برد.
– تنها به ترازو فکر نکنید!
دویدن یکی از بهترین راه‌های تنظیم اندازه پایین تنه است چراکه در عین از بین بردن چربی، به ساخت عضله نیز کمک می‌کند. بافت عضله متراکم‌تر از بافت چربی است، بنابراین فضای کمتری اشغال می‌کند. این بدان معناست که اگرچه ممکن است وزن شما کاهش پیدا نکند (و حتی ممکن است کمی بالاتر رود)، اما دیگر اندازه‌های بدن، مانند اندازه کمر و اندازه دور ران، تغییر خواهند کرد. عددی که روی ترازو می‌بینید، همیشه بهترین راه برای مشاهده پیشرفت نیست. حتی اگر ترازو تکان هم نخورد، ممکن است بتوانید شلوارهای جین چسبانی را که همیشه آرزویش را داشته‌اید، تن کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای