شکم غلتک
اگر قصد دارید عضلات شکمتان را هر چه بیشتر و بهتر پرورش دهید و شکمی عضلانی و شش تکه داشته باشید باید حرکات و تمرینات مختلفی را به کار بگیرید تا از زوایای مختلف به عضلات شکم فشاری مناسب وارد شود.
فراموش نکنید، تمرین در کنار رژیم غذایی بهترین ابزار برای تراش دادن عضلات شکم است. حرکات مختلفی برای تمرین عضلات شکم وجود دارد که هر یک می‌تواند از زاویه خاصی آنها را درگیر کند یکی از حرکات جالب برای تقویت کل عضلات شکم؛ حرکت شکم غلتک است. 
برای انجام این حرکت به یک غلتک نیاز داریم. غلتک مخصوص شکم در اکثر باشگاه‌ها وجود دارد اما با کمک هالتر و توپ تناسب‌اندام هم می‌توانید این حرکت را انجام دهید.
شکم با غلتک
غلتک را بر روی زمین روبروی خود قرار دهید، تمام وزن شما باید روی دست‌ها و زانوهای شما باشد، این وضعیت شروع حرکت است.
به آرامی غلتک را به سمت جلو غلت داده و بدن خود را کاملا در وضعیت کشش قرار دهید. تا جایی که بدن شما با زمین ارتباط برقرار نکرده می‌توانید پایین بروید. هنگام انجام این بخش از حرکت عمل دم را انجام دهید.
بعد از کمی مکث در حالی که عمل بازدم را انجام می‌دهید به وضعیت شروع حرکت بازگردید. 
مراحل را به آرامی انجام داده و عضلات شکم خود را کاملا منقبض کنید.
افراد باتجربه‌تر می‌توانند غلتک را به جای مسیر مستقیم در جهت مورب حرکت دهند. در این حالت فشار بیشتری به عضلات پهلوی شما وارد می‌شود.
شکم غلتک با توپ تناسب‌اندام
بر زانوهای خود تکیه کنید، ساعد دست‌های خود را بر روی توپ پیلاتس نگه دارید، طوری که آرنج‌ها زاویه‌ای 90 درجه به خود بگیرند و کمر کاملا کشیده باشد.
با غلتاندن توپ به جلو، زانوهای خود را نیز تا جایی که پاها کاملا صاف شوند، بالا بیاورید و بعد از وقفه‌ای کوتاه دوباره به عقب برگردید.
در حین انجام این حرکت کمر خود را کشیده و صاف نگه دارید.

 

مطابق تصاویر آموزشی نحوه اجرای حرکات را بدرستی بیاموزید.
موفق باشید.

شکم غلتک با توپ
شکم غلتک با توپ
شکم با غلتک
شکم با غلتک

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای