روش های سوزاندن چربی های شکم و پهلو
چربی شکم باعث می‌شود، هیچ لباسی مناسب شما به نطر نرسد، اما چیزی بدتر از آن در انتظار شماست! وقتی چربی سفید در شکم شما بیشتر می‌شود و در اُرگان‌های بدن لانه می‌کند، مشکلات شدیدی را برای سلامتی‌تان در آینده به وجود می‌آورد. این نوع چربی، که چربی احشایی نام دارد از هورمونی مانند کورتیزول و ماده‌ای مانند سیتوکین استفاده می‌کند که روی محافظت بدن از انسولین نقش دارند.
این بسیار بدتر از فقط اضافه وزن داشتن است و شما را در معرض ریسک گرفتن دیابت نوع دوم و بیماری‌های قلبی قرار می‌دهد.
– ورزش کنید و همواره تحرک داشته باشید
فقط یک چیز هست که می‌توان در مورد چربی احشایی دوست داشت و آن هم این است که به راحتی تسلیم تمرینات هوازی می‌شود. سوزاندن کالری از طریق دویدن، دوچرخه سواری، شنا یا هر چیزی که می‌تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد، در مورد خلاص شدن از این نوع چربی، همیشه نسبت به تمرینات مقاومتی برتر است.
– پروتئین مصرف کنید
قطعا” می‌دانید که پروتئین برای لاغر شدن مفید است. با بالا رفتن سن، بدن شروع به تولید انسولین بیشتری می‌کند. انسولین هم ذخیره چربی را بیشتر می‌کند، مخصوصا” در اطراف شکم. یک رژیم غنی از پروتئین در برابر اثرات افزایش انسولین از شما محافظت می‌کند. در یک مطالعه، زنان چاقی که رژیمی با ۳۰% پروتئین، ۴۰% کربوهیدرات و ۳۰% چربی را به مدت ۸ هفته رعایت کردند، چربی‌های بسیار بیشتری را از دست دادند، آن هم نسبت به زنانی که رژیم آن‌ها شامل ۱۶% پروتئین، ۵۵% کربوهیدرات، و ۲۶% چربی بود.
– سرکه مصرف کنید
مطالعه‌ای در کشور ژاپن در سال 2009 نشان داد، افراد چاقی که به صورت روزانه برای ۸ هفته، یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه مصرف کردند، کاهش قابل توجهی در بافت چربی خود داشتند، مخصوصا” چربی شکمی. پاملا پییک پروفسور پزشکی در دانشگاه مریلند می‌گوید: « یک تئوری این است که استیک اسید در سرکه پروتئینی تولید می‌کند که چربی سوز است.»
– استرس خود را کاهش دهید
خانم‌هایی که وارد دوران یائسگی شده‌اند نیز با انجام یوگا به مدت ۱۶ هفته، کاهش قابل توجهی در چربی‌های شکمی از خود نشان داده‌اند. اگر شما یک آدم شدیدا” سخت کوش نیستید، هر گونه تمرین آرامش بخشی، حتی یک تنفس عمیق ساده، می‌تواند کمک کند. کلید اصلی، کاهش سطح هورمون استرس یعنی کورتیزول است. این هورمون به چربی شکمی ارتباط داده می‌شود.
– خواب مناسب و کافی داشته باشید
نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه فارست مشخص کرد که خواب ۵ ساعت یا کمتر در شب سطح چربی شکمی را افزایش می‌دهد. همانطور که می‌دانید، مدت زمان مناسب برای خواب شبانه ۸ ساعت است.
یک تحقیق در دانشگاه بریقام یانگ بیانگر این است که زنانی که هر روز یک ساعت مشخص بیدار می‌شوند یا به رختخواب می‌روند، سطح پایین‌تری از چربی بدن را دارند. خواب دیر وقت و عادت به آن ساعت بیولوژیکی شما را به هم می‌زند و می‌تواند منجر شود بدن شما هورمون‌های ذخیره چربی مانند کورتیزول را ترشح کند.
– چای سبز مصرف کنید
ورزشکارانی که از آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز بهره می‌برند (کاتچین) در هنگام ورزش شانس بیشتری برای از دست دادن چربی شکمی دارند. مخصوصا” نسبت به کسانی که این آنتی اکسیدان‌ها را ندارند. یک مطالعه نشان داد، مصرف روزی ۶۲۵ میلی گرم معادل ۲ تا ۳ فنجان چایی سبز می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.
– مصرف فیبر را افزایش دهید
همیشه در رژیم غذایی‌تان فیبر مصرف کنید. یک مطالعه در ۲۰۱۱ نشان داد نمونه‌هایی که میزان فیبر دریافتی‌شان ۱۰ گرم به ازای هر روز زیاد شد، تا ۳/۷ درصد چربی شکمی‌شان پس از ۵ سال کاهش پیدا کرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای