آموزش حرکت ساق پا
ساق پا ایستاده و نشسته با دمبل
این دو حرکت تنها با داشتن دمبل قابل اجرا است و به راحتی حتی در منزل هم می‌توانید آنها را انجام دهید. تنها کافیست دمبل‌ها را در دست‌ها گرفته و بر پنجه پا فشار بیاورید و رها کنید، این حرکت باید آنقدر انجام شود تا سوزش در ناحیه ساق پا کاملا احساس شود.
ساق پا با دستگاه اسمیت 
این حرکت کاملا مشابه ساق پا ایستاده با دستگاه است و می‌توان این دو را جایگزین یکدیگر نمود. استفاده از هالتر آزاد به دلیل کنترل کمتر روی اجرای حرکت و حفظ تعادل توصیه نمی‌شود. بنابراین بهترین حالت استفاده از دستگاه اسمیت است. برای شروع یک بلوک یا وزنه صفحه‌ای را زیر  پنجه پاهای خود قرار داده، پاشنه خود را به سمت بالا بکشید و سپس آن را به آرامی رها کرده و اجازه دهید تا مورد کشش قرار گیرد.
ساق پا با دستگاه پرس پا
درون دستگاه پرس پا طوری قرار گیرید که پنجه‌های شما روی قسمت پایینی صفحه دستگاه قرار داشته باشد و پاشنه‌های پایتان از صفحه بیرون باشند. برای اجرای این حرکت اندکی پاهای خود را خمیده نگه دارید و در هنگام بالا بردن وزنه از ضربه زدن به وسیله ران‌ها خودداری کنید. اصولا حرکاتی که در آن پا خمیده است برای رشد عضله نعلی شکل ساق و حرکات پا صاف برای رشد دوقلوی ساق کاربرد دارند.

 

توجه داشته باشید حرکاتی که در این بخش قرار داده می‌شوند، جهت آشنایی عزیزان مبتدی و همچنین استفاده بهینه از حرکات توسط اهل فن می‌باشد. پس لازم است تعداد ست و تعداد حرکات در برنامه تمرینی شما توسط مربی شما گنجانده شود.
مطابق تصاویر آموزشی فرم و نحوه اجرای حرکات را بدرستی بیاموزید.
موفق باشید.

ساق پا ایستاده با دمبل
ساق پا ایستاده با دمبل
ساق پا نشسته با دمبل
ساق پا نشسته با دمبل
ساق پا با دستگاه اسمیت
ساق پا با دستگاه اسمیت
ساق پا با دستگاه پرس پا
ساق پا با دستگاه پرس پا

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای