آموزش پرس سرشانه آرنولدی
همانگونه که از نام این حرکت می‌توان حدس زد، توسط آرنولد شوارتزنگر ابداع شده است. از دید آرنولد، پرس سرشانه معمولی بیشترین تأثیر را بر روی عضلات سرشانه کناری می‌گذارد و تأثیر آن بر روی عضلات جلویی و پشتی سرشانه ناچیز است. به همین علت، آرنولد پرس سرشانه معمولی را کمی تغییر داد به گونه‌ای که بتواند همزمان هر سه عضله سرشانه را درگیر کند و در نتیجه شانه‌ای سه بعدی بسازد.
نکته‌ای که در مورد این حرکت می‌توان اضافه کرد، این است که پرس آرنولدی علی رغم اینکه نسبت به پرس سرشانه معمولی سخت‌تر است، اما مسیر حرکت دست‌ها در این حرکت به کارکردهای روزمره‌ی دست‌ها و طبیعت مفاصل نزدیکتر است که در نتیجه اجرای آن را منطقی می‌کند.
برای شروع، روی صندلی با زاویه 90 درجه بنشینید، پشت خود را صاف نگه دارید و پاها برای ثبات در اجرای حرکت محکم روی زمین باشد، این شروع حرکت است.
دمبل‌هایی با وزن مناسب در دست بگیرید، بطوریکه کف دست به طرف بدن بوده و با شانه در یک سطح باشد سپس به آرامی دمبل‌ها را بالا ببرید به طوریکه مچ دست شما با چرخش همراه شود و کف دست به سمت روبرو بچرخد سپس بدون مکث دمبل را با چرخش عکس به حالت اولیه برگردانید.
در هنگام اجرای این حرکت، سه وضعیت مختلف برای دست اتفاق می‌افتد:
در شروع تمرین کف دست‌ها رو به عقب است، در طی حرکت، دمبل‌ها چرخانده می‌شود به گونه‌ای که کف دست‌ها در میانه حرکت رو به یکدیگر قرار می‌گیرد و در پایان حرکت در قسمت بالا، کف دست‌ها به طرف جلو قرار می‌گیرد.

 

مطابق تصویر آموزشی، نحوه اجرای حرکت را به درستی بیاموزید.
موفق باشید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای