شنا تک دست
شنای تک دست، یکی از حرکات فوق‌العاده تحسین برانگیز است که آمادگی بالای بدنی و هماهنگی عضلات را نشان می‌دهد. حتما تا به حال سعی کرده‌اید این حرکت را انجام دهید اما موفق نشده‌اید! بسیاری از ورزشکاران قدرتمند هم قادر به اجرای این حرکت نیستند چراکه انجام شنای تک دست بیشتر وابسته به هماهنگی عضلات است تا قدرت آنها! 
برای انجام شنا سوئدی تک دست لازم است تا قدم به قدم پیش بروید. اولین مرحله انجام شنا سوئدی با هر دو دست است. شنا سوئدی را آرام و کامل انجام دهید و این حرکت را به 20-30 تکرار در روز برسانید. حتی از یک نیمکت برای فشار بیشتر به عضلات بالاتنه استفاده کنید.
در قدم بعدی سعی کنید هنگام اجرای شنا سوئدی بیشتر وزن خود را روی یک دست انداخته و به صورت تناوبی برای هر طرف شنا را انجام دهید.
برای مرحله بعد از یک توپ بسکتبال یا مدیسن بال (توپ پزشکی) استفاده کنید. به این صورت که یک دست را روی توپ گذشته و دور از بدن نگه دارید و شنا را با تمرکز وزنتان بر دست دیگر که نزدیک به بدن است انجام دهید. در این مرحله 3 ست با 6-10 تکرار برای هر طرف در نظر بگیرید.
اکنون با گذشت مراحل فوق نوبت به انجام شنای تک دست رسیده است. برای شروع پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه‌ها باز کرده تا به حفظ تعادلتان کمک کند. یک دست را پشت کمر نگه داشته و سعی کنید شنای تک دست را اجرا کنید.
برای انجام شنا سوئدی تک دست به هیچ وجه عجله نکنید و هر یک از مراحلی که گفته شد را روزها تمرین کنید. ابتدا حرکات را روی زمین انجام دهید و سپس برای سخت‌تر شدن حرکات، پاهایتان را روی نیمکت بگذارید.
با پشت سر گذاشتن این مراحل مطمئن باشید به راحتی می‌توانید شنا سوئدی تک دست را انجام دهید.
فیلم آموزشی زیر نحوه انجام شنای تک دست را به صورت قدم به قدم به شما آموزش می‌دهد.
موفق باشید.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۰ رای