جلو بازو دمبل روی میز بالا سینه
بدنسازان واقعی همیشه بدنبال راه‌هایی هستند که اجرای حرکات را سخت‌تر سازد. یکی از این انتخاب‌ها اجرای حرکت جلوبارو با دمبل روی میز بالاسینه می‌باشد خوبی این حرکت در این است که از ابتدا تا انتهای دامنه حرکت آن فشار کافی وارده از طریق دمبل وجود دارد و دلیل آن هم اینست که در شرایط ایستاده و مستعد برای تقلب و ضربه زدن قرار ندارید.
در حرکت جلو بازو دمبل روی میز شیب‌دار، از میز شیب‌دار به عنوان وسیله‌ای برای کاهش حرکت سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود تا فقط عضله بازو مجبور که تحرک باشد. به علاوه این شیب باعث سخت‌تر شدن این حرکت می‌شود. این که قبل از بالا آرودن دمبل‌ها، دست‌ها به صورت آویزان و عقب‌تر از بدن قرار می‌گیرند باعث می‌شود تا سر بزرگ عضله دوسر یک کشش عالی را تجربه کند و به همین دلیل این حرکت، یک تمرین موثر برای افزایش حجم و طول عضله جلو بازو خواهد بود.
شیب میز را روی 45 درجه تنظیم کنید و در حالی که دو دمبل مناسب (نه زیاد سنگین و نه زیاد سبک) انتخاب کرده‌اید، به پشت روی میز تکیه دهید و کف پاها را به زمین بچسبانید. دست‌ها را دو طرف بدن رها کنید و دقت کنید که کف دست‌ها به سمت یکدیگر باشند. موقع بالا آوردن دمبل‌ها یک چرخش به مچ‌ها بدهید تا وقتی دست‌ها بالا می‌آیند کف دست‌ها به سمت سقف باشند. دمبل‌ها را به آرامی بالا بیاورید و بعد از یک مکث کوتاه دوباره به آرامی دست‌ها را پایین ببرید و دوباره حرکت را تکرار کنید.
این حرکت را می‌توانید به صورت تک دست و تناوبی نیز برای تمرکز بیشتر روی عضلات جلو بازو انجام دهید.

 

مطابق تصویر آموزشی، دامنه صحیح حرکتی را بدرستی بیاموزید.
موفق باشید.

بصورت تناوبی همراه با چرخش مچ
بصورت تناوبی همراه با چرخش مچ
بصورت جفت و استاندارد
بصورت جفت و استاندارد

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای