پروتئین کازئین
 کازئین چیست ؟
اگر می‌خواهید فرم و شکل بدنی فوق‌العاده‌ای داشته باشید، فیزیک عالی برای خود بسازید و تلاش‌هایتان را برای رسیدن به تناسب اندام بالا ببرید نباید یک چیز را نادیده بگیرید، آن هم کیفیت پروتئین است.
اگر خواننده مجلات معروف ورزشی باشید احتمالا می‌دانید که پروتئین وی، انتخابی عالی برای شیک قبل و بعد از تمرین است. با این وجود چیزی که شاید زیاد در مورد آن ندانید مزیت‌های بسیار یک پروتئین دیگر به نام کازئین است. در اینجا پنج مورد از مهمترین مزیت‌های مصرف کازئین را گرد آوردیم تا بیشتر در مورد این پروتئین سودمند بدانیم.
1- تاثیر طولانی مدت
تاثیر کل پروتئین‌ها یکسان نیست. خواه سویا، تخم مرغ، وی ، پروتئین حیوانی یا پروتئین کازئین باشد، همگی مزیت‌های منحصر بفرد خودشان را دارند.
⚠️ بیشترین قدرت کازئین اثر طولانی مدت آن است.
کازئین قادر است جریان خون فرد را با جریان آهسته و ثابت آمینو اسید همراه سازد که می‌تواند ساعت‌ها دوام بیاورد. عضلات ممکن است در آخر شب ساخته نشوند اما نوشیدن یک لیوان شیر حاوی مکمل کازئین یک پروتئین ایده آل برای مصرف قبل از خواب است. این نوشیدنی بیشتر از هر پروتئین دیگری در طول شب برای بدن مفید است.
2- حجم بیشتر
آیا می‌خواهید سریع عضله بسازید؟ طبق تحقیقات دانشگاه تگزاس، کازئین مهمترین ماده برای موفقیت شما می‌باشد. محققان ۳۶ مرد را که تمرینات استقامتی سنگین انجام می‌دادند را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند این گروه با مصرف وی و کازئین به صورت ترکیبی نسبت به شرکت کنندگانی که ترکیب وی، BCAAs و گلوتامین را مصرف کردند عملکرد بسیار بهتر و بالاتری داشتند. طبق این تحقیق ۱۰ هفته‌ای ، از ترکیب وی و کازئین بیشترین حجم بدون چربی حاصل شده است.
3- چربی سوزی
آیا می‌خواهید رشد عضله و چربی سوزی را همزمان باهم داشته باشید؟ اگر چنین است جالب است بدانید طبق تحقیقی که در نیوزلند انجام شده مصرف چندین مرتبه کازئین یعنی دو و نیم برابر، شرکت کنندگان را قادر ساخته موقع خواب میزان سوخت و ساز بیشتر و تعادل چربی سوزی بهتری داشته باشند. همچنین سطح سیری افراد را ۳۳ درصد بالاتر می‌برد. به عبارت دیگر با مصرف کازئین نه تنها چربی سوزی را بالا می‌برید بلکه معده‌ی خود را نیز پر خواهید کرد.
4- قدرت بیشتر
از هر پسری بپرسید هدفت از بدنسازی چیست قطعا یکی از جواب‌های آنها بالا بردن قدرت بدنی است. اغلب برای سریعتر رسیدن به این هدف، ورزشکاران از مکمل وی استفاده می‌کنند. در تحقیقی انجام شده محققان دریافتند کازئین در واقع تاثیر دو برابری نسبت به پروتئین وی روی قدرت پاها، سینه و شانه‌ها دارد. محققان بر این عقیده اند که دلیل این تفاوت چشمگیر به خاطر توانایی ضد کاتالیزور کازئین می‌باشد. دفعه بعد که می‌خواهید آخر شب یک میان وعده میل کنید حتما شیک کازئین درست کنید.
5- محافظت از دندان
آیا تا به حال به صندلی دندان پزشکی و صورت حساب‌های همراه با آن فکر کرده‌اید که مو به تن آدم سیخ می‌کنند؟ طبق تحقیق انجام شده در انگلستان یک راه برای جلوگیری از دیدار با دندانپزشکان، مصرف کازئین است. تحقیق آنها نشان داده پروتئین کازئین پتانسیل کاهش یا جلوگیری از اثرات پوسیدگی مینای دندان را دارد. پس اگر آب میوه زیادی می‌نوشید یا نمی‌توانید عادت به نوشیدنی‌های غیر الکی داشته باشید حداقل با اضافه کردن مقداری پروتئین کازئین به رژیم خود از دندان‌هایتان محافظت کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای